hlava


krk


páteř


hrudník


plíce

srdce

bránice

Jícen

břišní dutina


končetiny a pohybový aparát


klouby


aaaaaaaaaaaKopírování je možné jen se souhlasem autora.


www.veterina-praha.cz

hrudník / plíce

nádor plic s metastází do páteřního kanálu

Nádor plic s metastází do páteřního kanálu Pes, LR, 8 let. 3D
CT odhalilo primární nádor plic, a jeho metastázu v páteřním kanálu, nad pátám lumbálním obratlem, zodpovědnou za pohybové potíže.
  
nádor plic s metastází do páteřního kanálu Pes, LR, 8 let. axiální rovina.
CT odhalilo primární nádor plic, a jeho metastázu v páteřním kanálu, nad pátám lumbálním obratlem, zodpovědnou za pohybové potíže.
  
Nádor plic, vícečetné metastázy + metastáza do páteřního kanálu
Metastáze na plicích dokáže CT odhalit s vyšším rozlišením, než jakákoliv jiná vyšetřovací metoda. Limitní velikost je pouhé 2mm!
  
nádor plic s metastází do páteřního kanálu Pes, LR, 8 let. Pateř. Axiální rovina.
Ostatní vyšetřovací metody přinášejí jen dílčí informace. CT nabízí při celotělovém vyšetření komplexní pohled a umožní nalézt i případné metastázy, neby odhalí původní příčinu onemocnění. Použití CT je u onkologických pacientů ve výsledku nejen lepší pro pacienta, ale i levnější pro majitele. Pes by musel absolvovat vyšetření páteře. Rentgen plic nebyl v tomto případě indikován. CT tak odhalilo původní příčinu ochrnutí, nález komprese míchy tak nebyl mylně přičítán například výhřezu meziobratlové ploténky.
  
Nádor plic, vícečetné metastázy, metastáza do páteřního kanálu
Nádor plic, vícečetné metastázy, metastáza do páteřního kanálu. skenováním byla zjištěna příčina ochrnutí-nádor obratle. Dále nalezeny metastáze v plicním parenchymu.
  
nádor plic, vícečetné metastázy, metastáza do páteřního kanálu
Nádor plic, vícečetné metastázy, metastáza do páteřního kanálu. Při skenování byla zjištěna příčina ochrnutí-nádor obratle. Dále nalezeny metastáze v plicním parenchymu.
  
nádor plic s metastází do páteřního kanálu Pes, LR, 8 let. MIP
V páteřním kanálu vidíme již při nativním vyšetření kompresi míchy v úrovni L5. Bez známek osteolýzy. Pravděpodobně metastaza z primárního nádoru plic.