hlava


krk


páteř


nádorové onemocnění

výhřez meziobratlové ploténky

syndrom cauda equina

úraz

křížová kost

Vrozené vady páteře

hrudník


břišní dutina


končetiny a pohybový aparát


klouby


aaaaaaaaaaaKopírování je možné jen se souhlasem autora.


www.veterina-praha.cz

páteř

cauda equina syndrom

NO 8 let. Nativně. Axiální rovina.
Sy. cauda eq. je častou příčinou pohybových potíží pánevních končetin starších psů větších plemen. CT je spolu s rezonancí metodou volby. Přesně lokalizuje proces a umožní na rozdíl od běžně užívané myelografie odlišit i jiné procesy. Například tzv foraminální typ caudy nebo nádorové onemocnění. Při jednom vyšetření můžeme rovněž detailně posoudit stav kyčelních kloubů a jeho případný podíl na klinickém stavu psa. Umožní nám operovat v nezbytně nutném úseku páteřního kanálu a tudíž šetrněji.
  
NO 8 let. Nativně. Sagitální MIP vrstva
2D a 3D vyšetření přehleně zobrazí postižený úsek.
  
NO 8 let. Nativně.
Sy. cauda eq. je častou příčinou pohybových potíží pánevních končetin starších psů větších plemen. CT je spolu s rezonancí metodou volby. Přesně lokalizuje proces a umožní na rozdíl od běžně užívané myelografie odlišit i jiné procesy. Například tzv foraminální typ caudy nebo nádorové onemocnění. Při jednom vyšetření můžeme rovněž detailně posoudit stav kyčelních kloubů a jeho případný podíl na klinickém stavu psa.
  
cauda equina syndrom. Kyčle. mip rekonstrukce-ilustrativní foto
Posouzení kyčlí je rovněž řádově přesnější než z běžného rtg snímku. Můžeme tak lépe posoudit vliv případného onemocnění kyčelních kloubů na kulhání. Zde použit jen ilustrativní obrázek mladšího psa.